a

  Op. Dr. Aykut Özpür- Yazın Burun Estetigi

  Home  /  Video  /  Op. Dr. Aykut Özpür- Yazın Burun Estetigi

  Yaz Aylarında Burun Estetiği Olunur mu, kişilerin en çok araştırdığı sorulardan biridir. Yaz aylarında yüz bölgesinde estetik operasyonlar yaptırırken dikkat edilmesi gereken öneriler olmaktadır.

  Yaz Aylarında Burun Estetiği Yapılabilir mi, bu sorunun cevabı evet….
  Havaların nemli-kuru, sıcak-soğuk olması, yaz mevsiminde estetik ameliyat olma konusunda olumlu veya olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır.
  Mevsimsel sıcaklıklar, ameliyatların başarısını engellememektedir. Kişilerin yazın dikkat etmesi ile kışın dikkat etmesi gerekenler konusunda çok fazla bir farklılık yoktur. Yazın sıcaktan, kışın soğuktan korunmak için tedbirler alınır.
  Yüz bölgesinde yapılan estetik ameliyatlarda, iyileşme sürecinde, bronzlaşmak için güneşe maruz kalmamak gerekir. İster ameliyat olalım ister olmayalım, yaz aylarında 10:00-16:00 saat aralığında güneşe her zaman dikkat etmeliyiz. Diğer saatlerde güneşlenirken, 50 koruma faktörü güneş koruyucu krem mutlaka kullanılmalıdır.
  Burun Estetiği ameliyatından sonra burun üzerinde bir hafta alçı olmaktadır. Operasyonun iyileşme sürecinde bir takım şişlikler olabilmektedir. Bu yüzden deniz tatiline veya güneşe maruz kalınacak bir tatil varsa, ameliyattan 1 ay sonra tatil planı yapılmalıdır. En güzeli tatilden sonra estetik ameliyat yaptırmaktır.
  Estetik burun ameliyatı sonrası 2 ay kadar güneş gözlüğü kullanmamak gerekmektedir.
  Tüm ameliyatlarda, tıbbı koşullara uygun olarak belirli bir derecede ameliyathane koşullarının olması gerekmektedir. Günümüzde özel yalıtım ve soğutma sistemleri ile, ameliyathane koşulları istenilen derecede ayarlanabilmektedir. Bu yüzden yazın ameliyathane koşulları açısından operasyon olma konusunda engel bir durum yoktur.
  Burun estetiği ameliyatları sonrası, plastik cerrahi doktorunun belirttiği süreden sonra denize girme olanağı, iyileşme sürecini hızlandırır. Deniz suyu, burun içindeki kabuklanmaların temizlenmesi ve nefesin iyice açılması açısından iyileşme sürecinde büyük katkı sağlamaktadır. Estetik burun ameliyatından 3-4 hafta sonra, plastik cerrahi uzmanının onayı ile deniz girmekte sakınca yoktur.