a

    Op. Dr. Aykut Özpür – Meme Büyütme ve Emzirme

    Home  /  Video  /  Op. Dr. Aykut Özpür – Meme Büyütme ve Emzirme

    Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aykut Özpür, meme estetiğinde merak edilenleri anlattı. “Meme estetiği, özellikle yaz aylarının gelmesiyle, kadınlar için gerek estetik açıdan gerek sağlık nedeniyle merak uyandıran konular arasına girdi” diyen Özpür, meme büyütme estetiğinin gebeliğe ve emzirmeye engel olmadığını söyledi.
    İmplantın seçilmesi ve yerleştirilmesindeki püf noktaların atlanmaması gerektiğine dikkat çeken Op. Dr. Aykut Özpür, şunları söyledi:
    “Ameliyat sonrası uzun süreli sağlıklı sonuçlar için implantın kalın ve sağlıklı bir doku tarafından tamamen kaplanmasını istiyoruz. Bu yüzden cilt altı dokuları, ince meme dokusu az olan hastalarda implantı göğüs kasının altına yerleştirerek implantın daha kalın bir dokuyla örtülmesini sağlayabiliyoruz. Doku kalınlığı ölçümlerimize göre implantı göğüs kası altına mı, meme dokusu altına mı yerleştireceğimize karar veriyoruz. İmplant meme altı katlantısı, meme başı alt kenarı veya koltuk altından yerleştirilebilir. Ben en çok meme altı katlantısından yapmayı tercih ediyorum. Memede gelişim problemleri varsa, dikleştirmek gerekiyorsa meme başından tercih ediyorum. Meme dokusunun veya kasın arkasında cep hazırlayıp implantı yerleştiriyoruz. Bu şekilde süt bezleri ve meme başına açılan süt kanalları tamamen korunmuş oluyor ve sonuçta gebelik ve emzirmede hiç bir sorun yaşanmıyor.”